Garnki

Garnki

Problemy logopedyczne mową u dzieci
Umiejętność mówienia to coś co odróżnia człowieka od świata zwierząt. Jak ogromną rolę ma mowa? Zrozumie to ten kto nagle utraci mowę bądź gdy uda się do kraju, w którym ludzie posługują się językiem którego nie zna.
Dzieci uczą się mowy tak jak innych zręczności między innymi biegania. Przykro mówić w współcześnie co raz więcej dzieci ma trudności logopedyczne.  Warto zauważyć, że w dobie obecnej postęp technologiczny jest wielki, a dzieci nie umieją się prawidłowo wysławiać. Dlaczego dochodzi do takiej sytuacji? Czynników jest wiele.
Przyczyny wad wymowy
Jak już nadmieniono czynników mających wpływ na kształtowanie się umiejętności mowy jest wiele. Oto niektóre z nich:
niewłaściwa budowa narządów mowy
większa ilość dzieci wcześniej urodzonych i, które urodziły się za wcześnie
zatkany nos – wówczas dziecko oddycha ustami. Przyczyny: przewlekłe katary i inne.
zbyt długi czas ssania kciuka – w takiej sytuacji język nie układa się poprawnie.
nieodpowiednie działanie układu nerwowego.
niewłaściwie rozwinięta sprawność słuchowa.
Pasowałoby też  napisać o przyczynach środowiskowych. Rodzina ma zdecydowany rodzic. Opracowano całą masę profesjonalnych pomocy logopedycznych. Te pomoce są inspirujące – dzieci ćwiczą w formie zabawy. Do takich pomocy logopedycznych zaliczamy:  specjalistyczne karty logopedyczne, zabawki i itd. Te pomoce mogą być używane przez opiekunów a także profesjonalistów.
Wyciągając wnioski: duża liczba dzieci ma trudności z prawidłową wymową. Warto z uwagą obserwować swoją pociechę, żeby nie za późno dostrzec problemy z mową.